Read and help

Trudno przecenić korzyści wynikające z czytania. W procesie nauki języka obcego przekłada się ono na lepszą zdolność koncentracji i szerszy zasób słownictwa. Pomaga opanować poprawną ortografię i utrwalać struktury gramatyczne języka. Wzbogaca też wyobraźnię i poszerza wiedzę ogólną dziecka. Z tego powodu, w dobie smartfonów i gier komputerowych oraz mało optymistycznych statystyk dotyczących czytelnictwa w Polsce, postawiliśmy właśnie na czytanie.

Nasz dzielnicowy projekt czytelniczy połączony jest charytatywną akcją Read’n’Help, której celem jest zachęcanie dzieci do czytania w języku angielskim, a tym samym niesienie pomocy w  kenijskim uczniom ze szkoły w Ayveyo. Oprócz uczniów Sokratesa, w projekcie uczestniczą także dzieci z kilku ursynowskich szkół podstawowych, którym bliska jest idea czytania i pomagania innym dzieciom w zdobyciu wykształcenia.

Za każdą przeczytaną książeczkę czytelnicy otrzymują specjalny kupon, fundowany przez naszą szkołę, która co roku część zysku przeznacza na cele charytatywne. Kupony zbieramy przez cały rok szkolny, a ‚wyczytane’ w ten sposób fundusze przekazujemy na koniec roku szkolnego na konto fundacji New Life Mission, zapewniającej opiekę i wykształcenie ubogim dzieciom w Kenii. W roku szkolnym wyczytaliśmy wspólnie z uczestniczącymi w projekcie ursynowskimi szkołami 3000 zł, w roku 2018 – 3500 zł i mamy nadzieję na jeszcze lepszy wynik w roku szkolnym 2018/19.

Zachęcamy więc do czytania i dołożenia cegiełki do tego przedsięwzięcia. Informacje o działaniach Fundacji można znaleźć na na stronie newlifemission.pl