Nasze konkursy

Konkurs literacki Illustrated Storybook Competition for Young Writers

Konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers to cykliczny projekt zainicjowany przez naszą szkołę, skierowany do uczniów ursynowskich szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie znajomości języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich kreatywności oraz umiejętności pisania w języku angielskim.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2016 roku, a jego efektem jest opublikowana przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates książka ‚Harley’s Adventures’, będąca zbiorem wybranych nagrodzonych i wyróżnionych prac literacko-plastycznych, przygotowanych przez dzieci.

Druga edycja konkursu odbyła się wiosną 2017 roku, a jej tematem było ‘Harley’s Friends From Six Continents’. Nagrodzone prace zostały opublikowane w formie książki  wydanej we wrześniu 2017 roku.

Trzecia edycja konkursu odbędzie się na początku 2018 roku i zapraszamy do niej uczniów klas IV-VII. Tegoroczny konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE oraz wydawnictwa National Geographic Learning. 

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VII.  Jego celem jest rozwijanie dziecięcej kreatywności, poszerzanie wiedzy ogólnej uczestników, a także promowanie znajomości języka angielskiego oraz czytelnictwa w tym języku.
  2. Uczestnicy mają za zadanie napisać i samodzielnie zilustrować opowiadanie lub komiks w języku angielskim na temat ‘Harley in Space’.
  3. Każda praca powinna zawierać od 4 do 6 ilustrowanych stron w formacie A4 lub A5 i opowiadać o przygodach tytułowego bohatera w czasie jego wyprawy w kosmos.
  4. Uczestnicy konkursu powinni złożyć wykonane przez siebie i podpisane prace (imię i nazwisko oraz klasa) u nauczycieli języka angielskiego w swoich szkołach w  terminie do  24 lutego 2018.
  5. Prace zostaną ocenione przez komisję złożoną z nauczycieli uczestniczących w konkursie szkół oraz metodyków  T.E. Sokrates.  W każdej z uczestniczących w konkursie szkół zostaną wyłonieni zdobywcy miejsc I- III oraz  autorzy wyróżnionych prac, którzy otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów konkursu.
  6. Oceniana będzie kreatywność, wartość poznawcza i merytoryczna, poprawność językowa oraz staranność wykonania prac. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książki, która zostanie wydana przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates. Autorzy wszystkich opublikowanych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz egzemplarze wydanej książki, będącej zbiorem nagrodzonych prac. T.E. Sokrates przekaże również pakiety publikacji do biblioteki szkolnej każdej z uczestniczących w konkursie szkół.

Pobierz ulotkę informacyjną

Regulamin konkursu można pobrać tutaj.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

English Speaking Countries in a Nutshell

‘English-Speaking Countries in a Nutshell’ to dzielnicowy  konkurs realioznawczy dla dzieci, który Sokrates organizuje wspólnie z SP nr 319 w Warszawie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów  oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

Konkurs ‘English-Speaking Countries in a Nutshell’ skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej i składa się  z dwóch etapów, w czasie których uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą o Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Irlandii, Australii  i  Nowej Zelandii, a także znajomością języka angielskiego na poziomie A1+/ A2.

Celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego oraz zachęcanie dzieci do pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł informacji oraz zachęcanie uczniów do czytania w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy otrzymują książeczkę z informacjami o krajach anglojęzycznych pt.: ‘English-Speaking Countries in a Nutshell’, a zdobyta w ramach przygotowań wiedza jest szczególnie przydatna dla dzieci zainteresowanych udziałem w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego.

Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest roczny kurs języka angielskiego, ufundowany przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu już wkrótce na naszej stronie!

Konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers

Konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers to cykliczny projekt zainicjowany przez naszą szkołę, skierowany do uczniów ursynowskich szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie znajomości języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich kreatywności oraz umiejętności pisania w języku angielskim.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2016 roku, a jego efektem jest opublikowana przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates książka ‚Harley’s Adventures’, będąca zbiorem wybranych nagrodzonych i wyróżnionych prac literacko-plastycznych, przygotowanych przez dzieci.

Druga edycja konkursu odbędzie się wiosną 2017 roku, a jej temat to ‘Harley’s Friends From Six Continents’. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książki we wrześniu 2017 roku.

Pobierz ulotką informacyjną

Więcej informacji już wkrótce!

 

 

Warsaw Super Spellers

Warsaw Super Spellers  to dyktando w języku angielskim dla młodzieży, którego celem jest propagowanie znajomości języka angielskiego, a jego data tradycyjnie zbiega się z obchodami Europejskiego Dnia Języków, przypadającego na 26 września.

Pomysł dyktanda zrodził się jako rezultat współpracy pomiędzy Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates, wydawnictwem Pearson i Stowarzyszeniem PASE, zaś honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Dyktando składa się z 2 etapów – eliminacji wewnątrzszkolnych, w toku których wyłaniana jest grupa uczniów najlepiej radzących sobie z angielską ortografią, oraz finału, który rozgrywa się w Multikinie.

Pierwsza edycja dyktanda odbyła się we wrześniu 2014 roku na Ursynowie, a kolejne edycje  w 2015 i 2016 roku. Czwarta edycja odbędzie się we wrześniu 2017 roku – a finał zaplanowany został na piątek, 22 września. Nagrodą główną dla mistrza ortografii jest roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez naszą szkołę.

Dyktando wpisało się już na stałe w harmonogram ursynowskich wydarzeń i z uwagi na swą atrakcyjną formułę cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży oraz nauczycieli.  W związku z reformą systemu oświaty edycja Super Spellers 2017 zostanie przeprowadzona wśród uczniów klas II i III gimnazjów, a w kolejnych latach w klasach VII i VIII szkoły podstawowej.