Nasze konkursy

English Speaking Countries in a Nutshell

‘English-Speaking Countries in a Nutshell’ to dzielnicowy  konkurs realioznawczy dla dzieci, który Sokrates organizuje wspólnie z SP nr 319 w Warszawie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów  oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

Konkurs ‘English-Speaking Countries in a Nutshell’ skierowany jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej i składa się  z dwóch etapów, w czasie których uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą o Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Irlandii, Australii  i  Nowej Zelandii, a także znajomością języka angielskiego na poziomie A1+/ A2.

Celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego oraz zachęcanie dzieci do pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł informacji oraz zachęcanie uczniów do czytania w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy otrzymują książeczkę z informacjami o krajach anglojęzycznych pt.: ‘English-Speaking Countries in a Nutshell’, a zdobyta w ramach przygotowań wiedza jest szczególnie przydatna dla dzieci zainteresowanych udziałem w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego.

Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest roczny kurs języka angielskiego, ufundowany przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu już wkrótce na naszej stronie!

Konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers

Konkurs literacki Illustrated Book Competition for Young Writers to cykliczny projekt zainicjowany przez naszą szkołę, skierowany do uczniów ursynowskich szkół podstawowych. Jego celem jest promowanie znajomości języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich kreatywności oraz umiejętności pisania w języku angielskim.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2016 roku, a jego efektem jest opublikowana przez Towarzystwo Edukacyjne Sokrates książka ‚Harley’s Adventures’, będąca zbiorem wybranych nagrodzonych i wyróżnionych prac literacko-plastycznych, przygotowanych przez dzieci.

Druga edycja konkursu odbędzie się wiosną 2017 roku, a jej temat to ‘Harley’s Friends From Six Continents’. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książki we wrześniu 2017 roku.

Pobierz ulotką informacyjną

Więcej informacji już wkrótce!

 

 

Warsaw Super Spellers

Warsaw Super Spellers  to dyktando w języku angielskim dla młodzieży, którego celem jest propagowanie znajomości języka angielskiego, a jego data tradycyjnie zbiega się z obchodami Europejskiego Dnia Języków, przypadającego na 26 września.

Pomysł dyktanda zrodził się jako rezultat współpracy pomiędzy Towarzystwem Edukacyjnym Sokrates, wydawnictwem Pearson i Stowarzyszeniem PASE, zaś honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Dyktando składa się z 2 etapów – eliminacji wewnątrzszkolnych, w toku których wyłaniana jest grupa uczniów najlepiej radzących sobie z angielską ortografią, oraz finału, który rozgrywa się w Multikinie.

Pierwsza edycja dyktanda odbyła się we wrześniu 2014 roku na Ursynowie, a kolejne edycje  w 2015 i 2016 roku. Czwarta edycja odbędzie się we wrześniu 2017 roku – a finał zaplanowany został na piątek, 22 września. Nagrodą główną dla mistrza ortografii jest roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez naszą szkołę.

Dyktando wpisało się już na stałe w harmonogram ursynowskich wydarzeń i z uwagi na swą atrakcyjną formułę cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży oraz nauczycieli.  W związku z reformą systemu oświaty edycja Super Spellers 2017 zostanie przeprowadzona wśród uczniów klas II i III gimnazjów, a w kolejnych latach w klasach VII i VIII szkoły podstawowej.