Fiszkoteka

Skuteczny sposób na naukę słownictwa

Zachęcamy do korzystania z nowego narzędzia do nauki słówek, dzięki któremu szybciej opanujesz i trwale zapamiętasz nowe słownictwo wprowadzane w trakcie kursu. Dzięki FISZKOTECE słówka i zwroty poznajesz wieloma zmysłami, uczysz się też w konkretnym kontekście, a Twój mózg ma więcej możliwości by połączyć je z tym co już znasz. Możesz korzystać z fiszek udostępnionych przez Twojego lektora, lub tworzyć własne fiszki, także przy pomocy głosu – a to sprawia, że nauka jest przyjemna i bardziej skuteczna!

Procedura aktywacji konta

Szkoła SOKRATES po uzgodnieniu z lektorem oferuje swoim słuchaczom darmowy dostęp do zasobów Fiszkoteki SOKRATESA.

Aby uzyskać taki dostęp musisz zgłosić się do recepcji szkoły i uzyskać link aktywacyjny. Następnie należy zalogować się na stronie Fiszkoteki SOKRATESA za pomocą otrzymanego linku oraz pobrać wersję mobilną na urządzenie przenośne. Aplikację można również pobrać bezpośrednio z urządzenia przenośnego korzystając ze sklepu GooglePlay. Mając konto w Fiszkotece SOKRATESA możesz korzystać z zasobów udostępnionych przez szkołę jak również tworzyć własne fiszki oraz korzystać z materiałów przygotowanych przez Twojego lektora.

Poniżej filmiki instruktażowe:

Dzięki Fiszkotece SOKRATESA:

  • słówka i zwroty poznajesz wieloma zmysłami
  • uczysz się w konkretnym kontekście, a Twój mózg ma więcej możliwości by połączyć je z tym co już umiesz
  • możesz korzystać z fiszek udostępnionych przez Twojego lektora
  • możesz tworzyć własne fiszki, także przy pomocy głosu – a to sprawia, że nauka jest przyjemna i bardziej skuteczna!
  • na podstawie historii Twojej nauki algorytm wyznaczy optymalne dla Ciebie powtórki – a korzystając z nich przy minimalnym wysiłku pamiętasz ponad 95% materiału
  • dzięki aplikacji mobilnej możesz uczyć się w każdej chwili, np. w drodze na zajęcia czy czekając w kolejce, a aplikacja będzie na bieżąco monitorować Twoje postępy.

Fiszkoteka Sokratesa dostępna jest w wersji online oraz offline. Oznacza to, że nawet jeśli nie jesteś połączony z internetem, możesz się uczyć a system zapisze, przechowa a następnie prześle do „fiszkotekowej chmury” wszytkie Twoje działania jak tylko będzie miał dostęp do internetu.

Obejrzyj również filmiki instruktażowe i dowiedz się, jak działa Fiszkoteka Sokratesa!

Przejdź do logowania

Fiszkoteka – logowanie